Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius Yayınları   Ekonomi   Verda Canbey Özgüler    Gelir, Servet ve Yoksulluk
 

Gelir, Servet ve Yoksulluk   

Verda Canbey Özgüler
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 35,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 21,00 TL
telefondan alışveriş 199896

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius Yayınları
Baskı Tarih: Aralık 2014
Sayfa: 283
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius Yayınları
Dizi: Ekonomi

Baskı Tarih: Aralık 2014

Sayfa: 283

İndirim: %40

Boyut: 16x23 cm

Hamur: 2

Etiket: 35,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 21,00 TL

Arka Kapak

Gelir dagiliminda adaletsizlik ve yoksulluk “modern tarihin” her döneminde var olan bir sorundur. Dönemsel olarak konuya bakildiginda, bu sorunun nasil ortadan kaldirilacagina yönelik düsünceler kadar, yoksullugu yoksullarin sorunu olarak gören yaklasimlarin da bulunmasi dikkat çekicidir.

Gelir dagilimi ve yoksulluk ekonomik sistemden ayri düsünülemez. Gerek yaratilan gelirin, üretim faktörleri arasindaki birincil dagilimi, gerekse devletin vergiler, sübvansiyonlar, transfer ödemeleri gibi araçlarla geliri yeniden dagitmasini ifade eden ikincil dagilim, ekonomik düzenden dogrudan etkilenmektedir. Buradan kaynaklanan dagilim sorunlari ve esitsizligin boyutu sahip olunan sosyal devlet anlayisi ile sekillenen, para ve maliye politikalari ile azaltilabilir. Bu noktada da ülkedeki üretim güçlerinin ve üretim faktörleri sahiplerinin karsilikli güç dengeleri gündeme gelmektedir.

Bu kitap, gelir ve servet, gelirin olusumu, gelir dagilimi, gelirin yeniden dagilimi ve yoksulluk konulari ile ilgili lisans düzeyinde yol gösterici bir kaynak olarak düsünülmelidir. Kavramlarin temel düzeyde ele alindigi kitapta, konunun tüm boyutlarina yer verilmeye çalisilmistir. Ögrencilerin yani sira konu ile ilgilenmek isteyen diger okurlar içinde bir baslangiç kitabi olarak düsünülebilir.
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer: