Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   Ekonomi   Ali İlçi   Anneannenize Anlatır Gibi 2008 Küresel Ekonomik Krizi
 

Anneannenize Anlatır Gibi 2008 Küresel Ekonomik Krizi  

Ali İlçi
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 25,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 15,00 TL
telefondan alışveriş 200470

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Ocak 2017
Sayfa: 158
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: Ekonomi

Baskı Tarih: Ocak 2017

Sayfa: 158

İndirim: %40

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 2

Etiket: 25,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 15,00 TL

Arka Kapak

Amerikan Eski Hazine Bakani Henry Paulson, 2008 yilinda iyice hissedilmeye baslanan ekonomik kriz ile ilgili, ayni yilin Mayis ayinda söyle demisti: “En kötünün muhtemelen gerimizde kaldigina inaniyorum”. Paulson’in bu açiklamasindan neredeyse 4 ay sonra, iki dünya savasi, bir büyük buhrandan saglam çikmis dünyanin en büyük 4. yatirim bankasi 160 yillik Lehman Brothers iflas etti. Iste o gün, finans piyasalarini yakindan takip eden herkesin muhtemelen dünyanin sonunun geldigini düsünmeye basladigi gündü. Krizin sonucu olarak sadece Amerika Birlesik Devletleri’nde 8 milyon kisinin isini ve 9 milyon kisinin evini kaybettigi tahmin edilmektedir. Ayrica küresel anlamda senelerce sürecek bir ekonomik daralma ve yavaslama dönemine girilmistir. Ancak sonuçlari kadar nedenleri ile de yanki uyandiran 2008 küresel ekonomik krizi, sadece ekonomik bir felaketi degil ayni zamanda ahlaki bir çöküsü simgelemektedir. Belki de bu sebeple dünyanin en popüler krizi haline gelen bu kriz hakkinda her dilde binlerce haber yapilmis, makaleler yazilmis, filmler çekilmis ve kitaplar basilmistir.
Anneannenize Anlatir Gibi: 2008 Küresel Ekonomik Krizi, bugüne kadar basilan kitaplardan farkli olarak, 2008 küresel ekonomik krizinin gelisimini herkesin anlayabilecegi sade ve eglenceli bir dille anlatmaktadir. Krizin gerçeklesmesine zemin hazirlayan olaylarin neden ve nasil olustugu günlük hayattan örnekler kullanilarak ele alinmis ve olabildigince basit bir sekilde açiklanmistir.
Eger 2008 finansal krizi hakkinda bildiginiz her seyi esinizden dostunuzdan duyduklarinizdan, izlediginiz filmlerden ve okudugunuz haberlerden ögrendiyseniz; bu kriz hakkinda hep bir fikir sahibi olup da tam olarak ne oldugunu bir türlü anlayamamislardansaniz, bu kitabi okumanizi siddetle tavsiye ederim
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer: