Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius Yayınları   Sanat    Özer Şahin    Peçete Katlama Sanatı
 

Peçete Katlama Sanatı   

Özer Şahin
Baskısı yok

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius Yayınları
Baskı Tarih: Şubat 2018
Sayfa: 320

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius Yayınları
Dizi: Sanat

Baskı Tarih: Şubat 2018

Sayfa: 320

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 1

Etiket: Baskısı yok

Arka Kapak

Yiyecek içecek işletmelerinin standartlarını koruyabilmesi ve iyileştirebilmesi, çalışanlarının bilgi, beceri, deneyim ve yeteneklerine bağlıdır. Türkiye'deki mesleki eğitim ve yükseköğretim kurumlarındaki yiyecek içecek hizmetleri ile ilgili bölümler son yıllarda henüz açılmaya başlamıştır. Dünyada restoran işletmeciliği konusunda eğitim veren okullar ve bölümler mevcutken Türkiye'de henüz bu okullar ve üniversitelerde restoran işletmeciliği bölümleri bulunmamaktadır. Turizm eğitimi veren okullardaki yiyecek içecek alanı ile ilgili bölümlerin son yıllarda artmakta olduğu görülmektedir ve restoran işletmeciliği bölümü açmaya başlayan üniversiteler de olacaktır. Günümüzde geleneksel yöntemlerle faaliyetlerine devam eden yiyecek içecek işletmelerinin sayısı az değildir. Bu işletmelerin yenilik yapmaya, yönetici ve çalışanların kendilerini sürekli geliştirmeye ihtiyacı vardır.
Bu kitaptan turizm endüstrisinde çalışmakta olan ve gelecekte çalışmayı düşünen yönetici ve gençler başta olmak üzere, dünyanın en iyi mutfakları olan ev mutfaklarında üretilen yiyecek ve içeceklerin servis hizmetlerini yürüten hanımların, beylerin faydalanabilmeleri mümkündür. Turizm endüstrisinin yakın ilişkisinin olduğu sektörlerin başında gelenlerden bir tanesi de tekstil sektörüdür. Kitaptan tekstil üreticilerinin de faydalanması, her iki sektöre önemli katkılar sağlayabilecektir. Şık sofralarda sunulan sağlıklı mönülerin en büyük katkısının çocuklarımıza ve geleceğimize olacağını düşünmekteyim. Bugüne kadar mesleğim gereği öğrendiklerimi çalıştığım özel sektörde ve kamu kurumlarının sosyal tesislerinde uyguladım. Mesleki bilgi ve becerilerimi 25 yıldır yürüttüğüm derslerde öğrencilerimle cömertçe paylaştığım gibi evimde de uyguladım. Artık paylaşımlarımın sınırlarını genişletme zamanı geldi ve bu kitap ortaya çıktı.
Yiyecek içecek sektöründe kullanılan kumaş malzemeler konusunda Türkçe yazılmış kitapların sayısının ve kapsamlarının sınırlı olduğu saptandığından, bu kitapta daha geniş şekilde ele alınmıştır. Konuların açıklanması ve uygulamalara yönelik görseller bu kitabın önemli bir özelliği olmuştur. Konuların anlatımında Türkçe ifadelerin yanında ulusal ve uluslararası alanda kullanımı yaygın olan bazı İngilizce ve Fransızca kavramlara da yer verilmiştir. Kitabın özelliklerine kullanışlılık, anlaşılırlık, pratiklik, sadelik ve kapsayıcılık kavramları dahil edilebilir.
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer:
   
İlgili Konular
 
İlgili Konulardan Kitaplar
 
Yayınevinin Diğer Kitapları