Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius Yayınları   Şiir   Kenan Aydın   Bir Yol Hikayesi
 

Bir Yol Hikayesi   

Kenan Aydın
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 18,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 10,80 TL
telefondan alışveriş 201648

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius Yayınları
Baskı Tarih: Ekim 2018
Sayfa: 132
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius Yayınları
Dizi: Şiir

Baskı Tarih: Ekim 2018

Sayfa: 132

İndirim: %40

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 2

Etiket: 18,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 10,80 TL

Arka Kapak

Bir Yol Hikâyesi

Bir gün ofisten,
Her şeyi, herkesi bırakarak ardımda
Ve anahtarlar paspas altında,
Güzergâh belli menzil Horasan’da,
Tam gün içinde gün ortasında...

Kimseye aldırmadan,
Adeta ışık hızında,
Önce otogara,
Sonra bir otobüse bindim,
Kimseden korkum yoktu, yürekliydim,
Niyetim belli,
Osmancık'ta darlandım,
Ve indim,
Yağmurlar arasında bir öğretmenevi aradım,
Bulamadım.

Başka bir firma otobüsüne bindim,
Gece karanlık, ay karanlık,
Ve yine yolculardan rahatsız oldum,
İndim anayolda...


Yazar; 20/12/1980 Ordu/Korgan doğumlu olup, ilkokulu doğduğu Korgan/Tepeköy’de okumuş, ortaokul ve liseyi Ordu İmam Hatip Lisesinde okumuş,1998’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandıktan sonra 2004 yılında üniversiteden mezun olmuştur. Bir süre serbest avukatlık yapmış olup 2016 yılından itibaren bir devlet kurumunda avukat olarak çalışmaktadır. Bu şiir kitabı “Adın Geçer” ve “Komutan Kızı” adlı kitaplarından sonraki üçüncü şiir kitabıdır.

Yazarla Tanışma

Yaşam Öyküsü
1959 yılında Pamukova'nın İsabalı köyünde doğdu. Okul öncesi köylüleri "Hoca", 5 yaşında kendi isteğiyle başladığı okulda geliş saatleri belli olmadığından öğretmeni "Turist Ömer" lakaplarını taktılar. 6 yaşındayken Alifuatpaşa'ya taşındılar. İlköğretimini orada tamamladıktan sonra liseyi ve üniversiteyi Adapazarı'nda okudu. 82'de makine mühendisi oldu. İş bulamadığından 82-86 arası taksicilik yaptı. Onun rızkı için birinin ölmesi gerekiyormuş. Kasabada meydana gelen bir trafik kazasından sonra Isparta- Orma A.Ş.'de işe girdi. 87'de şiir yazmaya başladı. 1987-2005 arası şiirlerini 2005'de "YALNIZLIK AKŞAMLARI" adı altında yayınladı. 88'de aşık oldu. Vuslat ihtimali kalmayınca 89'da istifa etti. 90'da Mardin'de memuriyete başladı. 92'de evlendi. Birkaç ay sonra da Sakarya'ya tayin oldu. 93'de ikiz kızları, 95'de oğlu dünyaya geldi. 96'da Kocaeli'ne atandı. 2001'de gördüğü lüzum üzerine Çankırı'ya tayin istedi ve oraya gitti. 2005'de bir internet sitesine üye oldu. Hemen akabinde de kendisinin beyin kanseri olduğunu iddia eden bir genç kızla bu sanal alemde karşılaştı. Bu genç kızın kendisini çok sevdiği iddiasıyla onun telefon numarası iletilerek onunla konuşması istendi. Vicdan sahibi her insan gibi onun moralini yükseltmeye çalıştı. Bunda da başarılı olarak genç kızın beyin kanserini yenmesini sağladı. Hekimlerin mucize dedikleri bu başarı karşılığında önce teşekkür, sonra da hakaret ve tehditlere maruz kaldı. Bunun koskoca bir TEZGAH olduğunu çok geç anladı. Bu olaydan ilham alarak "ÖRTÜLÜ CİNAYET" romanını yazdı ve 2008'de yayınladı. 2007'de emekli olarak İzmit'e yerleşti. Mart 2008'de diksiyon eğitimi, şiir, hikaye ve güncel siyaset üzerine yazılar yayınladığı http://www.sevgilik.com sitesini kurdu.

"Yollarımızın Kesiştiği Yerde" adını verdiği ikinci şiir kitabı yayınlanmayı beklemektedir. Roman-tarih düzeninde yazmayı planladığı kitabının araştırmalarına başlamıştır.

Kenan Aydın halen İzmit'te yaşamaktadır.
 
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer: